OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH w świetle nowych przepisów (tzw. RODO) Jak powinny przygotować się do nadchodzących zmian PODMIOTY MEDYCZNE? – 06 czerwca 2018r.

Z dniem 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej w życie wejdą ujednolicone przepisy dotyczące ochrony danych osobowych tzw. RODO. Nowe przepisy zwiększają uprawnienia osób, których dane dotyczą i jednocześnie nakładają nowe wymogi i obowiązki na administratorów danych – zatem także na podmioty medyczne.

RODO ma dotyczyć wszystkich podmiotów (bez względu na skalę), które w związku z prowadzoną działalnością przetwarzają dane osobowe. Podmioty medyczne są w specyficznej i wyjątkowej sytuacji – przetwarzają bowiem dane wrażliwe – i to często „na dużą skalę”. Ponadto, narażone są na  szczególne zagrożenia – w związku z  przetwarzaniem elektronicznej dokumentacji medycznej.

W celu przygotowania Państwa do nadchodzących zmian, przygotowaliśmy specjalny program szkolenia dla podmiotów medycznych.

• Cel szkolenia:
  1. Wprowadzenie w dokumentację i procedury niezbędne dla ochrony danych osobowych po wejściu w życie RODO tj. po 25.05.2018r.
  2. Zapoznanie z praktycznymi aspektami opracowania lub dostosowania Polityki Ochrony Danych do wymagań RODO.

• Dla kogo szkolenie?

Niniejsze szkolenie skierowane jest do osób zarządzających w podmiotach medycznych oraz ich pracowników.

• Termin:

06 czerwca 2018 (środa)     godz. 9.00 – 14.30

• Miejsce:

Szczecińska Izba Pielęgniarek i Położnych, ul. Kusocińskiego 16LU1 – sala konferencyjna

• Cena:
  • W przypadku dokonania wpłaty do dnia 15.05.18 cena wynosi 200,00 zł + 23% VAT (246,00 zł brutto) za osobę
  • Wpłata po terminie 05.2018: cena wynosi 243,90 zł + VAT (300,00 zł brutto) za osobę

Liczba miejsc ograniczona!

1. Zgłoszenie telefonicznie lub pocztą elektroniczną pod adresem: www.icentrum24.pl (Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy wpisując w jego „temacie” i „treści” słowo: SZCZECIN 20.04. My w odpowiedzi prześlemy dane do przelewu i krótki formularz zgłoszenia na szkolenie).
  2. Wpłaty prosimy dokonywać na konto o nr: 48 1140 2017 0000 4302 0733 7787
  3. Faktura do odbioru w dniu szkolenia (o dane do faktury poprosimy mailowo!)

• Po zakończeniu warsztatów uczestnicy otrzymają:
  1. Wzory omawianych podczas warsztatów dokumentów (w wersji elektronicznej).
  1. Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia nt. „Ochrona danych osobowych w praktyce -zgodnie z przepisami europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Szkolenie dla Administratorów i osób upoważnionych do przetwarzania danych”.

• Prowadząca:

dr Marlena Płonka – Prawniczka i ekonomistka specjalizująca się w bezpieczeństwie danych. Praktyk i Wykładowca z wieloletnim doświadczeniem w zakresie ochrony danych osobowych i prawa pracy. Autorka publikacji m.in. nt. przepływu nowoczesnych technologii i informacji. Audytor Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (ISO 27001) i Pełnomocnik ds. Zarządzania  Bezpieczeństwem Informacji  (ISO 27001). Ekspert i Administrator Bezpieczeństwa Informacji (ABI) u przedsiębiorców i w instytucjach.

• Program:

9.00 – 10.30  OGÓLNE ZASADY DOTYCZĄCE DANYCH OSOBOWYCH wg. RODO

• Przetwarzanie danych osobowych – Nowe definicje i zasady związane z przetwarzaniem danych osobowych
  • Najważniejsze zmiany i skutki dla podmiotów medycznych w związku ze stosowaniem od 25.05.2018r. RODO
  • Nowe obowiązki podmiotów przetwarzających dane a nowe uprawnienia osób, których dane są przetwarzane
  • Unijny Inspektor Ochrony Danych – obowiązek/prawo powołania, status, zadania
  • Odpowiedzialność i kary za naruszenie przepisów RODO

10.30 – 10.45 Przerwa kawowa

10.45 – 12.30  ZAJĘCIA WARSZTATOWE z prowadzenia DOKUMENTACJI OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH zgodnej z RODO:

• Zarządzanie upoważnieniami – prowadzenie Rejestru osób upoważnionych do przetwarzania danych
  • Dokumentowanie realizacji nowych praw osób, których dane dotyczą
  • Rejestr czynności przetwarzania danych