Szczecińska Izba Pielęgniarek i Położnych uprzejmie informuje, że organizujemy kurs specjalistyczny w dziedzinie „Edukator w cukrzycy” dla pielęgniarek i położnych.

Szczecińska Izba Pielęgniarek i Położnych uprzejmie informuje, że organizujemy kurs specjalistyczny w dziedzinie „Edukator w cukrzycy” dla pielęgniarek i położnych.

Planowany termin rozpoczęcia oraz pierwszych zajęć 01.12.2017r.
Każda pielęgniarka i położna, która będzie chciała wziąć  udział w  szkoleniu podyplomowym musi złożyć  swoje zgłoszenie poprzez system SMK.
Prosimy zapoznać się z systemem i nie zwlekać z założeniem konta.

Łączna liczna godzin przeznaczonych na realizację programu kształcenia kursu specjalistycznego Edukator w cukrzycy wynosi  96 godzin dydaktycznych:

zajęcia teoretyczne – 96 godzin,

zajęcia praktyczne – 64 godziny.

Zajęcia teoretyczne odbywają się w piątki, soboty, niedziele. Zajęcia praktyczne w oddziałach odbywają się w tygodniu w podziale na grupy.

Wszyscy uczestnicy w ramach kosztu kursu za wrażeniem zgody będą ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej.

INFORMACJA DLA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

Zgodnie z  ustawą z dnia 9 października 2015r. o zmianie ustawy o systemie informacji
w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r. , poz.1991 z późn. zm.),od dnia 1 lipca 2017r. za pośrednictwem SMK będą przeprowadzane:

• postepowania kwalifikacyjne dopuszczające do specjalizacji , kursu kwalifikacyjnego, specjalistycznego i dokształcającego,
  • składanie wniosków o dopuszczenie do egzaminu państwowego.

W celu korzystania z SMK niezbędne jest posiadanie:

1) dostępu do Internetu;

2) zainstalowanej wersji oprogramowania Java 7 z najnowszą aktualizacją;

3) przeglądarki internetowej Mozilla Firefox, Internet Explorer (najnowsze wersje).

W celu dokonywania czynności w SMK niezbędne jest:

1)założenie własnego konta w tym systemie, za pośrednictwem strony internetowej smk.ezdrowie.gov.pl. (SZCZEGÓŁOWA INSTRUKCJA ZAKŁADANIA KONTA W SYSTEMIE SMK ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE  www.sipip.szczecin.pl

2) uwierzytelnienie tożsamości . Po założeniu konta konieczne jest potwierdzenie swojej tożsamości  czego będzie można dokonać na kilka sposobów:

– za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub za pomocą darmowego profilu zaufanego ePUAP (szczegółowe informacje na temat profilu dostępne na stronie epuap.gov.pl/wsp/portal);

– przez właściwą, z uwagi na przynależność, Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych lub Naczelną Izbę Pielęgniarek i Położnych,

3) Weryfikacja uprawnień

Kolejną czynnością jest złożenie wniosku o weryfikację uprawnień w tym celu należy złożyć wniosek, za pośrednictwem SMK, do właściwej, z uwagi na przynależność, okręgowej izby pielęgniarek i położnych. Ważne jest aby dane podawane we wniosku zgadzały się z tymi, które posiada SIPIP.

Najlepiej zacząć od aktualizacji danych w Centralny Rejestrze Pielęgniarek i Położnych: wypełnij arkusz znajdujący się na stronie www.sipip.szczecin.pl – druki do pobrania – prawo wykonywania zawodu – wniosek o aktualizację danych zawartych w rejestrze SIPIP i należy załączyć  kserokopie zaświadczeń i dyplomów.
W celu przyspieszenia załatwiania spraw związanych z SMK i składaniem aktualizacji do Centralnego Rejestru w SIPIP zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie ze sobą kompletu dokumentów: arkusza aktualizacyjnego i kserokopii dokumentów, czyli zaświadczeń ukończonych kursów, szkoleń, dyplomów zawodowych oraz dowodu osobistego.

Po dopełnieniu powyższych czynności możliwym będzie np.: złożenie wniosku o  zakwalifikowanie na konkretny rodzaj kształcenia, u wybranego organizatora.