Komunikat z dnia 31 sierpnia 2020 r. w sprawie realizacji kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

Szczecińska Izba Pielęgniarek i Położnych informuje, że w art. 78 ust 6-8 ustawy z dnia 15 lipca 2011r. o zawodach pielęgniarki i położnej wprowadzono następujący zapis:
w przypadku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii kształcenie podyplomowe pielęgniarek i położnych może być prowadzone:
1) z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w odniesieniu do zajęć teoretycznych, niezależnie od tego, czy zostało to przewidziane w programie kształcenia;
2) w formie indywidualnej w odniesieniu do szkolenia praktycznego, także w podmiocie,
w którym aktualnie pielęgniarka, położna uczestnicząca w kształceniu jest zatrudniona. Weryfikacja osiągniętych efektów kształcenia, z wyłączeniem egzaminu państwowego, może odbywać się z wykorzystaniem technologii informatycznych zapewniających kontrolę jej przebiegu i rejestrację.

Zgodnie z wytycznymi Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych każdy uczestnik biorący udział w szkoleniach  z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość  musi posiadać :

  • komputer/laptop z kamerką internetową, mikrofonem, głośnikami i łączem internetowym
  • dostęp do platformy np. Moodle, Microsoft Teams ,Click Meeting, Meet Google Chrome ( wybór platformy ustalany jest z Organizatorem Kształcenia ponieważ wszyscy uczestnicy i wykładowcy muszą posiadać tą samą platformę ),
  • aktualną przeglądarkę internetową Google Chrome lub Mozilla Firefox,
  • system operacyjny minimum Windows 7, zalecany to Windows 10
  • prywatny adres e-mail,
  • w ustalonym dniu zajęć wykładowca wysyła każdemu uczestnikowi na wskazany adres e-mail zaproszenie do szkolenia. Uczestnik klikając w link rozpoczyna szkolenie.

Osoby chętne do kształcenia w takiej formie, mogą wysyłać swój akces na adres email: szkolenia@sipip.szczecin.pl podając imię, nazwisko, nazwę kursu i numer telefonu.