Szczecińska Izba Pielęgniarek i Położnych decyzją Rady Szczecińskiej Izby Pielęgniarek i Położnych zaprasza na bezpłatne szkolenia podyplomowe dla pielęgniarek i położnych.

Szczecińska Izba Pielęgniarek i Położnych decyzją Rady Szczecińskiej Izby Pielęgniarek i Położnych  zaprasza na bezpłatne szkolenia podyplomowe dla pielęgniarek i położnych.

PLAN SZKOLEŃ NA I PÓŁROCZE 2022 ROKU .

KURSY KWALIFIKACYJNE dla pielęgniarek i położnych

• Pielęgniarstwo operacyjne dla pielęgniarek   18.III.2022r.
  • Pielęgniarstwo operacyjne dla położnych   – 18.III.2022r.
  • Kurs kwalifikacyjny „Pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki” dla pielęgniarek marzec/kwiecień 2022r.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu końcowego  z kursu Pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki”  dla pielęgniarek jest przedłożenie zaświadczenia o ukończeniu:

a) kursu specjalistycznego Resuscytacja krążeniowo-oddechowa;

b) kursu specjalistycznego Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego.

Warunki o których mowa w ppkt a) i b) nie dotyczą pielęgniarek, które:
– są pielęgniarkami systemu w rozumieniu art.3 pkt.6 ustawy z dnia 8 września 2006r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2013r. poz. 757, z późn. zm.) lub
– posiadają dyplom ratownika medycznego lub zaświadczenie o ukończeniu kursu Advanced Life Support (ALS).

KURSY SPECJALISTYCZNE dla  pielęgniarek i położnych

• Resuscytacja krążeniowo-oddechowa – kwiecień 2022r.
  • Resuscytacja oddechowo-krążeniowa noworodka – kwiecień 2022r.
  • Opieka pielęgniarska nad chorymi dorosłymi w leczeniu systemowym nowotworów – kwiecień/maj 2022r.
  • Endoskopia – marzec 2022r.
  • Leczenie ran – marzec/kwiecień 2022r.
  • Szczepienia ochronne – luty 2022r.
  • Wywiad i badania fizykalne – luty 2022r.
  • Wykonywanie i interpretacja zapisu elektrokardiologicznego u dorosłych – marzec 2022r.

KURSY DOKSZTAŁCAJĄCE dla pielęgniarek i położnych

• Pielęgnacja portów donaczyniowych i innych miejsc dożylnych – marzec 2022r.

WAŻNE:

1. Przy składaniu wniosku na kurs kwalifikacyjny w SMK wymagane jest załączenie aktualnego zaświadczenia: o posiadanym co najmniej 6-miesięcznym stażu pracy w zawodzie, wnioski niepełne tj. bez stosownego załącznika nie biorą udziału w rekrutacji, są odrzucane.
  2. Warunkiem rozpoczęcie każdego szkolenia jest zgłoszenie  wymaganej  ilości uczestników.
  3. Informacje o poszczególnych terminach rozpoczęcia szkoleń będą pojawiały się w systemie Monitorowania Kształcenia i na stronie internetowej sipip.szczecin.pl

Warunkiem wzięcia udziału w szkoleniach  jest:

• aktualne prawo wykonywania zawodu,
  • przynależność członkowska do Szczecińskiej Izby Pielęgniarek i Położnych,
  • regularne opłacanie składek członkowskich bez zaległości przez okres 36 miesięcy, nowi członkowie SIPIP po upływie 24 miesięcy regularnego opłacania składek zgodnie z regulaminem Komisji Kształcenia dostępnym na stronie internetowej www.sipip.szczecin.pl,
  • założenie konta w systemie SMK,
  • złożenie wniosku o modyfikację uprawnień,
  • po wcześniejszej aktywacji konta w systemie SMK przez SIPiP, należy złożyć wniosek o przyjęcie na w/w kurs specjalistyczny,
  • wniosek o przyjęcie na kurs składa się wg poniższego schematu:
    Po zalogowaniu do systemu z nadanymi uprawnieniami należy wybrać kwadrat: „Dane o planowanych szkoleniach” –> wybrać rodzaj kształcenia oraz  dziedzinę kształcenia -> po wybraniu  wskazanych opcji, wybrać województwo zachodniopomorskie, wyszukać kurs organizowany przez SIPIP i kliknąć złóż wniosek na kurs.

Każdy uczestnik biorący udział w szkoleniach online z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość musi posiadać :

• komputer/laptop z kamerką internetową, mikrofonem, głośnikami i łączem internetowym,
  • zainstalowany program Teams,
  • aktualną przeglądarkę internetową Google Chrome lub Mozilla Firefox,
  • system operacyjny minimum Windows 7, zalecany to Windows 10,
  • prywatny adres e- mail ,
  • na wskazany adres e-mail zostaną wysłane linki do każdych zajęć. Uczestnik klika w link , który przenosi go na zajęcia zgodnie z planem zajęć. Na każde zajęcia będzie wygenerowany oddzielny link zgodnie z podanym wcześniej planem zajęć,
  • po kliknięciu na link z maila na komputerze uczestnika zostanie otwarta przeglądarka internetowa w której będzie informacja o dołączeniu do spotkania przez zainstalowaną aplikacje Microsoft Teams lub kontynuowanie spotkania w tej przeglądarce,
  • jeżeli aplikacja Microsoft Teams lub przeglądarka internetowa zażąda dostępu do kamery internetowej i mikrofonu, należy na taki dostęp zezwolić,
  • po dołączeniu do spotkania przez uczestnika, wykładowca ma zasygnalizowane na ekranie, że dana osoba chce dołączyć do zajęć i zaprasza do spotkania poprzez kliknięcie myszką każdego z uczestników,
  • po zakończonych zajęciach każdy opuszcza spotkanie, aby rozpocząć następne  zajęcia o wyznaczonej godzinie  klika kolejny link wysłany na podany adres e-mail.

Istnieje również możliwość odpłatnego uczestnictwa w kursie dla osób nie będących członkami SIPIP oraz nie spełniających warunków opłacania składek zgodnie z regulaminem Komisji Kształcenia.

Realizujemy  szkolenia  dla zorganizowanych grup pielęgniarek i położnych, również szkolenia  wyjazdowe  do innych miastach.

W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z działem szkoleń SIPIP pod nr 914329864  lub e-mail szkolenia@sipip.szczecin.pl