Dzień Wielojęzyczności 2023 – 22 i 23 września

 

 

Wielojęzyczność to podstawa działania Parlamentu Europejskiego i dzięki niej wszyscy obywatele UE mogą śledzić obrady w 24 językach urzędowych UE. Świętujemy to co roku, organizując specjalne wydarzenia, by zwrócić uwagę na proces tłumaczeń ustnych i pisemnych w najbardziej wielojęzycznym parlamencie świata.

 

Z okazji 7. Dnia Wielojęzyczności zapraszamy na dwa dni warsztatów online i całodniowe wydarzenie zaplanowane w Brukseli. Dowiesz się, jak Parlament Europejski działa na rzecz wielojęzyczności i jak naprawdę wygląda życie i praca tłumaczy pisemnych, ustnych i innych wielojęzycznych pracowników.

 

 

Piątek 22 września: Warsztaty online – zapisz się teraz

Sobota 23 września: Wydarzenia w Brukseli –  zobacz program i zapisz się.

 

 

Do zobaczenia na Dniu Wielojęzyczności 2023!

 

Zespół ds. Obsługi Odwiedzających Parlament Europejski

 

    Czy wiesz, że w tym tygodniu w Strasburgu odbędzie się debata o stanie Unii Europejskiej? W środę 13 września posłowie do PE przyjrzą się działaniom Komisji Europejskiej. Tu można śledzić debatę w 24 językach.
Czas działać wspólnie – dołącz do wspólnie.eu!
   

 

Zastrzeżenie prawne: Treść niniejszego dokumentu opracował sekretariat Parlamentu Europejskiego i służy ona wyłącznie ogólnym celom informacyjnym. Niniejszy dokument może zawierać linki do stron internetowych stworzonych i prowadzonych przez inne organizacje. Wyłączną odpowiedzialność za opinie wyrażone na tych stronach ponoszą ich autorzy.

 

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone