Znamy 10 położnych laureatek konkursu Anioły Rodzić po Ludzku 2020

Dzień  dobry,

Fundacja Rodzić po Ludzku z  wielką przyjemnością informuje o finale Konkursu Anioły Rodzić po Ludzku 2020.

Rok 2020 był rokiem w którym personel medyczny wykazał się determinacją, siłą i wrażliwością. Stało się niezwykle istotne, żeby w tym czasie dostrzec i pokazać te osoby, które praktykują ideę “rodzić po ludzku” na co dzień, w każdych warunkach. Konkurs Anioły Rodzić po Ludzku to przede wszystkim docenienie pracy polskich położnych. Kobiety oddały w konkursie tysiące głosów, które potwierdziły, że niezależnie od czasów, w jakich przyszło pracować położnym, wkładają one w swoją pracę serce i profesjonalizm oraz zostają w pamięci kobiet jako dobre wsparcie. 

Kobiety głosowały i dziękowały komentarzami położnym niezależnym, środowiskowo-rodzinnym i tym, które pracują w szpitalach. Głosy można było oddawać od 8 maja do 27 października na portalu gdzierodzic.info. W konkursie brały udział położne, które założyły swoją zawodową wizytówkę na portalu w bazie położnych. Kapituła Konkursu w składzie: Justyna Dąbrowska, Magda Mołek, Agnieszka Lisiecka, Katarzyna Branny, Ewa Wietrak, Elżbieta Cherezińska, Anna Małek, Dorota Karkowska, Alicja Kost oraz Joanna Pietrusiewicz  miała niełatwe zadanie wybrać z setek kandydatur tylko dziesięć Laureatek. Tych dziesięć położnych, które otrzymają statuetkę i tytuł Anioła Rodzić po Ludzku 2020.

Oto lista 10 położnych, które decyzją Kapituły i głosami kobiet otrzymały tytuł Anioł Rodzić po Ludzku 2020:

Kamila Ciastek-Majtyki z Jelcza-Laskowic, Małgorzata Firlej z Rzeszowa, Karolina Kardasz z Gdańska, Bogumiła Kiełbratowska z Wrocławia, Martyna Mączka z Chorzowa, Lucyna  Mirzyńska z Krakowa, Paulina Mostyńska z Chwałowic, Blanka Orciuch z Żyrardowa, Dominika Rędzioch z Warszawy, Karolina Rudzka z Lublina

Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 14 grudnia o godzinie 17.00 podczas uroczystego zakończenia konkursu. Transmisja wydarzenia będzie miała miejsce na profilu FB Fundacji Rodzić po Ludzku.

 

Fundacja Rodzić po Ludzku od 24 lat działa po to, aby każda kobieta mogła urodzić swoje dziecko w godnych warunkach, otoczona szacunkiem i opieką. Od lat realizuje działania strażnicze, rzecznicze, interwencyjne i edukacyjne, które kieruje do decydentów, personelu medycznego oraz kobiet w okresie ciąży i matek małych dzieci. Prowadzi stały monitoring opieki okołoporodowej w Polsce, ujawnia nadużycia i łamanie prawa, wnosi głos kobiet do przestrzeni publicznej. Organizuje konferencje dla personelu medycznego, wydaje publikacje. Od 2012 r. prowadzi portal www.gdzierodzic.info z bazą i rankingiem porodówek, dostarczające wiedzy i wsparcia w okresie okołoporodowym. W 2015 r. Fundacja otrzymała nagrodę WHO, a w 2016 r. nagrodę ONZ za „skuteczne rzecznictwo oraz wsparcie praw kobiet”.

Partnerami konkurs są Femaltiker, M jak mama, Johnson&Johnson, Prenatal. Wydarzenie sfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Więcej informacji o konkursie: https://gdzierodzic.info/anioly-2020/

Informacje do kontaktu:

Małgorzata Sikora-Borecka, malgorzata.borecka@rodzicpoludzku.pl

Monika Piekarek monika.piekarek@rodzipoludzku.pl

Monika Piekarek

Członkini Zarządu

Fundacja Rodzić po Ludzku

ul. Nowolipie 13/15 | 00-150 Warszawa

tel: 601 709 383

www.rodzicpoludzku.pl | www.GdzieRodzic.info

 

     

Możesz stać z nami na straży praw kobiet – przekaż darowiznę lub 1% swojego podatku.

nr KRS: 0000 150 773 | nr konta: 79 1560 0013 2353 7811 8000 0001

szybkie wsparcie: dotpay